VIGORMIX

EC FERTILIZER    NK GÜBRESİ HARMANLANMIS     13,5 - 0 - 5 + (8,5 MgO) +ME

Garanti edilen İçerik
Toplam Azot (N) %13,5
Nitrat Azotu (N) %1,4
Üre Azotu (N) %12,1
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) %5
Suda Çözünür Magnerzyum Oksit (MgO) %8,5
Suda Çözünür Mangan (Mn) %4,5
Suda Çözünür Çinko (Zn) %4
Fiziksel Özellikler
pH 3,5 – 5,5
EC 0,55 mS/cm (1g/lt)

AĞIRLIK
1 KG 2,5 KG 5 KG

 


ÖZELLİKLER:
VIGORMIX, yapraktan uygulama için formüle edilmiş, tüm sebze – meyve   ve çiçekli bitkiler  için kullanılabilen ve suda tamamen çözünebilen toz bir gübredir.

VIGORMIX, narenciye için (limon, portakal, mandarin vs) bütün yetiştirme periyodu boyunca bitkinin besin ihtiyaçlarını karşılayan bileşime sahip,  çok özel bir gübredir. VIGORMIX, özellikle tomurcuk ve çiçeklerin gelişmesini teşvik eder, meyvenin kalitesini arttırır, meyve ağaçlarında yaygın olan mangan ve çinko eksikliğini giderir, meyve rengini geliştirir.

VIGORMIX  uygulamaları, vejetatif gelişimi destekler, mikro elementlerin noksanlığını önler, fotosentetik faaliyetleri arttırarak bitkiyi geliştirir.

VIGORMIXin içeriğindeki azot , potasyum , magnezyum ve iz elementler bitkiye kolayca nüfuz edecek biçimde formüle edilmiştir.  İçeriğindeki bileşenlerin saflığı ve üre azotu sayesinde bitki besin maddelerinin yapraktan alınması son derece hızlıdır.

UYUMLULUK
Mineral yağlar, yağ bazlı insektisitler, Phosethyl-Al, Dodin, Triforin, ürünler hariç bütün CIFO ürünleri ve zirai ilaçlarla karıştırılabilir. Ön karışabilirlik testleri yapılması her zaman tavsiye edilir.

 Uyarılar
Havanın çok sıcak olduğu dönemlerde veya kapalı alanlarda (sera, tünel, vb.) uygulamalar günün en serin saatlerinde yapılmalıdır ve doz %0,1 oranını geçmemelidir.
Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırılarak gübre kullanılması tavsiye edilir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis