FLOWACT  K   12-5-33 + ME

EC FERTILIZER
NPK GÜBRESİ HARMANLANMIŞ

Bileşimi
Toplam Azot (N) %12
Nitrat Azotu (N) %10
Amonyum Azotu (N) %2
Suda Çözünür  Fosforpenta Oksit (P2O5) %5
Nötr Amonyum Sitrat ve Suda Çözünür Fosforpenta Oksit (P2O5) %5
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) %33
Suda Çözünür Bor (B) %0,1
Suda Çözünür EDTA ile Şelatlı Bakır (Cu) %0,1
Suda Çözünür EDTA ile Şelatlı Mangan (Mn) %0,1
Suda Çözünür EDTA ile Şelatlı Çinko (Zn) %0,1

Ağırlık
1 KG 2,5 KG

 

Fiziksel Özellikler
pH 4,5-5,5
EC 1,33 mS/cm(1g/lt)


ÖZELLİKLER

FLOWACT K, içerdiği besin maddelerinin yüksek saflığı ve kalitesi, ürünün tam çözünürlüğünü ve düşük tuzlu çözelti elde etmeyi sağlar.  Bitkiler tarafından alınımı ve bitki içinde taşınımı yüksektir.

FLOWACT K kullanımı tüm ürünler için uygundur.  Tüm tarımsal ürünlerin özellikle son dönemlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir yaprak gübresidir.

FLOWACT K yüksek oranda potasyum içerdiği için, bitkinin olumsuz koşullara karşı daha dayanıklı olmasını ve meyve-sebzenin daha kaliteli oluşmasına yardımcı olur.

UYUMLULUK

FLOWACT K, beyaz yağlar, yağ bazlı insektisitler ve yüksek alkalin reaksiyonu ile tüm preparatlar istisna olmak üzere, CIFO ürünleri ve zirai ilaçlar ile önerilen dozda karıştırılabilir.

UYARILAR

Korunmuş alanlarda (seralar, tüneller vs ) ürünün dozajı her 100 lt su (%0,2) içerisinde 200 gr’ı aşmamalıdır. Uygulama günün serin saatlerinde yapılmalıdır. FLOWACT K, aynı zamanda fertigasyon yoluyla da kullanılabilir, bu durumda, hektar başına dozlar arttırılmalıdır ve her mahsulün besinsel ihtiyaçlarına göre orantılanmalıdır.  Uygulama süresi ile ilgili olarak, yaprak besleme uygulamaları için verilen talimatlara bakınız. Ürünü 4°C ve 40°C depolama aralığında tutunuz

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis