İdeal Konsept
İdeal Konsept
İdeal Konsept
İdeal Konsept
İdeal Konsept

WEB SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

İdeal Konsept A.Ş, 2013 yılında inşaat sektörüyle faaliyetine başlamıştır. Uluslararası alanlardaki tecrübeli yönetimiyle birlikte ülkemize mühendislik olarak ideal ürün ve hizmet vermek amacıyla 2018 yılı itibarı ile tarım sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir.

İdeal Konsept A.Ş, İtalyan CİFO S.P.A. firmasının tarımsal alanlardaki, bitki besleme ürünlerinin Türkiye genelinde tanıtılması, pazarlanması ve kullanılması amaçlı, Adana ilinde kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. CIFO, 1965 yılında kurulmuştur ve kuruluşundan bu yana İtalya pazarında gübreleme teknikleri ve bitki besleme konusunda önemli bir konuma gelmiştir. Cifo; yenilikçi, araştırıcı ve geliştirici, aynı zamanda kendine has teknik ve yöntemleriyle tarımsal alanlar ve süs bitkileri için çok özel ve etkin yaprak gübreleri, damlama sulama gübreleri, bitki gelişim düzenleyicileri ve zirai ilaçlar ile tüm dünyada tanınmakta, kullanılmakta ve memnuniyetle tüketilmektedir.

YAPRAK GÜBRELERİ

ORGANİK GÜBRELER

MİKROELEMENT GÜBRELERİ

SIVI DENİZ YOSUNU

ORGANİK TARIMA UYGUN ÜRÜNLER

Sürdürülebilir tarım, uzun dönemde doğal kaynakların korunması yanında çevreye zarar vermeyen tarımsal teknolojilerin kullanıldıgı bir tarımsal yapının olusturulmasıdır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde oldugu gibi Türkiye'de de, bir yandan sentetik üretim girdileri denetimsizce kullanılırken, bir yandan da isleme teknik ve teknolojilerinin oluşturdukları olumsuz sonuçlar düşünülmeden kullanılan yoğun (konvansiyonel ya da entansif) tarımsal üretim yapılmaktadır. Günümüzde bu uygulamalar doğal dengenin bozulmasına olan etkileri ve besin zinciri yoluyla insanın yanı sıra tüm canlılara ulaşabilen yaşam tehlikesi yaratma özelligi ile artık sanayi ya da kentsel kirlilikler kadar dikkati çekmeye başlamıştır.

Bu nedenle de sürdürülebilir tarımda, henüz doğallığını kaybetmemiş tekniklerin kullanılması bir gereklilik haline gelmiştir. Burada, ilaç, sentetik gübre gibi dogal olmayan girdilerin kullanılmasından kaçınılarak kalite, sağlık ve çevresel standartlarla buluşan organik tarım teknikleri anahtar rol oynamaktadır. Sürdürülebilir tarımın pratiğe yansıması açısından önem taşıyan organik tarım, özellikle son yıllarda çevre bilincinin de gelişmesiyle birlikte bir zorunluluk olarak görülmeye başlamıştır. Bunun yanısıra sürdürülebilir tarım anlayışında, özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde bazı tarımsal ürünleri tanımak ve korumak amacıyla seçilmis ürünler kayıt altına alınmaktadır.

HABERLER VE DUYURULAR

Geçmiş Olsun Türkiye

devamı

Doğal ürünler konusunda halkımız daha bilinçli

devamı

Kimyevi Gübrede ÖTV Uygulaması

devamı

Organik Tarım Kısa Sürede Türkiye’de Önemli Bir Yer Tutacak

devamı